Mikor érdemes kerti szivattyúval biztosítani a kert öntözését?
A kert fontos részét képezi a mindennapi életünknek, hiszen ott van alkalmunk kikapcsolódni és a nyári időszakban szemet gyönyörködtetni virágainkban, a fűben, vagy akár a veteményes kertben. Ahhoz, hogy kertünk megfelelő pompában ragyogjon, bizony nélkülözhetetlen, hogy azt rendszeresen kora tavasztól, késő őszig megfelelő öntözéssel lássuk el. Bizony víz nélkül ez lehetetlen. Az egyre forróbb nyarak sem kedveznek a kerti ökoszisztémának. Az öntözés biztosítható csapadék vízzel, ha van lehetőség azt megfelelően összegyűjteni, de történhet kút vízzel is, rosszabb esetben városi vízzel. A leggazdaságosabb és a növények számára is jóval ideálisabb az első két módszer, persze csak akkor ha erre van lehetőség. Lényegesen lágyabb vízzel öntözhetünk, amit kerti növényeink hosszútávon mindenképpen meghálálnak. Ezt a vizet azonban ki is kell juttatni és megfelelően elosztani kertünkben. Blog bejegyzésünk ebben segíthet, hiszen a kút vizet, vagy esővíz gyűjtő tartály vizét a legtöbb esetben szivattyú biztosítja. A legideálisabb erre a feladatra pedig a megfelelő kerti szivattyú.
Ez a szivattyú típus nagyon elterjedt és viszonylag költséghatékony megoldást biztosít a lakossági kertek öntözésében, amennyiben fúrt kút, vagy valamilyen víz tározó rendelkezésre áll. Fontos azonban, hogy csak abban az esetben használható, ha a víz vételezési forrás mélysége, pontosabban a vízszint kezdete nincs mélyebben kilenc méternél, hiszen ekkora a maximális szívómélységük. Egyes modellek esetében maximum 7-8 méter. A szívóoldal kialakítását merevfalú csővel kell biztosítani, mely leggyakrabban kemény polietilén cső (KPE cső) és a cső végére lábszelepet kell beépíteni. Mivel a kerti szivattyú nem képes önállóan felszívni a vizet, ezért a szívócsövet és a szivattyúházat is fel kell tölteni vízzel az első beüzemelés előtt. A már említett lábszelep fogja megtartani a szívócsőben és a szivattyúban feltöltött vizet. A felszínen elhelyezett szivattyút minden esetben védeni kell az időjárás káros hatásaitól, tehát a tűző naptól és az esőtől. Mivel nem vízálló szivattyú, ezért a beépítést száraz, jó szellőzéssel biztosított helyre érdemes megejteni. Az egyszerű szerkezeti felépítésnek köszönhetően az üzembe helyezés viszonylag könnyű és házilag is kivitelezhető. A fellépő vízhiány esetében ezeket a szivattyúkat megfelelő védelemmel is biztosítani kell, amennyiben azt felügyelet nélkül kívánjuk használni, hiszen a hosszú száraz, víz nélküli üzem súlyos károkat okozhat a szivattyú mechanikus alkatrészeiben, valamint a szivattyú motorban is.
Mikor érdemes kerti szivattyúval biztosítani a kert öntözését?
Abban az esetben ha kertünkben megtalálható egy bő víz hozammal, rendelkező kút, melynek mélysége is ideális a már fent említettek figyelembevételével, vagy lehetőségünk van a csapadék víz, esővíz összegyűjtésére, minden esetben érdemes elgondolkodni a megfelelő kerti szivattyú lehetőségén. Használatával jelentősen csökkenthetjük ökológiai lábnyomunkat, hiszen ha esővízzel, vagy kút vízzel tudunk öntözni, kevesebb városi ivóvizet pazarolunk. Még az üzemeltetési költségek figyelembevétele mellett is jelentős megtakarítást érhetünk el, így mindenképpen megtérülő befektetésről beszélhetünk. A mielőbbi megtérülést a helyesen, az igényekhez igazodó kiválasztás azonban erősen befolyásolja. Éppen ezért érdemes olyan szakkereskedő segítségét kérni a kiválasztásban aki megfelelően jártas ebben a témakörben.
Szeretnénk megköszönni partner webáruházunk együttműködését szivattyu-shop.hu , hogy szakmai tudásával és tapasztalataival ez a blog bejegyzés létrejöhetett. Fontosnak tartjuk, hogy a lehető legjobb információkat adhassuk Önnek a témával kapcsolatban, és Ők ebben az egyik legjobb csapat. Köszönjük.
Cookie kezelés